SUBARU FORESTER
Bezpečnost

Naše vize. Vaše bezpečnost.

SUBARU Forester

Aktivní bezpečnost, aby k nehodě vůbec nedošlo.

V Subaru jsme toho názoru, že nejlepším způsobem jak přestát nehodu je vyhnout se jí. Naše vozy si proto kladou za cíl maximálně podpořit pocit bezpečí za volantem. Cílem Foresteru je poskytovat požitek z jízdy bez stresu, příkladné jízdní schopnosti a bezpečnostní parametry k překonání libovolné výzvy či nebezpečí, aby se každá výprava stala skutečnou odměnou. Řada typických vlastností, díky nimž je jízda s Foresterem tak zábavná, zároveň slouží k ochraně všech cestujících před neočekávanými riziky. Stabilní a čitelné chování vozu za jízdy dané typickým pohonem Symmetrical AWD zlepšuje kontrolu nad vozem prakticky za jakéhokoli počasí. Bezpečnost zvyšuje i motor SUBARU BOXER, který díky svému nízkému těžišti přispívá k ještě dokonalejšímu přilnutí k vozovce. Standardně dodávaný stabilizační systém a velkoryse dimenzované brzdy propůjčují vozu schopnost bleskově reagovat, zatímco kapalinová uchycení potlačují nadměrné vibrace a přinášejí vyšší míru jistoty za volantem.

Stabilizační systém (VDC)

SUBARU Forester Stabilizační systém VDC (standardní součást výbavy každého Foresteru) pomocí několika čidel nepřetržitě sleduje a vyhodnocuje, zda vůz pokračuje ve správném směru dle pokynů řidiče. Pokud se vůz při průjezdu zatáčkou nebo vyhýbacím manévru blíží k mezím stability, upraví se rozdělení hnacího momentu systému AWD, výkon motoru a brzdná síla na každém z kol tak, aby vůz neztratil požadovaný směr.

SUBARU Forester

Paket vyspělých bezpečnostních systémů: Systém Subaru pro detekci vozidel vzadu (SRVD)

Systém SRVD (Subaru Rear Vehicle Detection) prostřednictvím senzorů kolem vozidla upozorňuje na jiné automobily nacházející se ve slepých úhlech výhledu vzadu, čímž zvyšuje bezpečnost při přejíždění z pruhu do pruhu. Dokáže vás také upozornit na nebezpečí kolize při couvání do ulice, kde mohou právě projíždět jiné automobily.

SUBARU Forester

Výhled z vozu

Díky vyšší pozici nad vozovkou a skvělému výhledu všemi směry (na vrcholu třídy) má řidič dokonalý přehled o situaci a cítí se uvolněně i na úzkých cestách nebo ve stísněných prostorách. K maximálnímu potlačení mrtvých úhlů přispívá optimální konstrukce předních A-sloupků společně s přídavnými bočními okénky v předních dveřích. Vnější zpětná zrcátka se přesunula níže na panel dveří a skýtají nezvykle velké zorné pole.

SUBARU Forester

Soustava brzd

Standardně montované kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech jsou vybaveny systémem ABS s funkcí elektronického rozdělování brzdné síly (EBD), která pomáhá optimálně rozdělovat brzdnou sílu mezi všechna čtyři kola, a dále brzdovým asistentem a funkcí překlenutí brzd při brzdění v nouzových situacích. Ve výbavě je i pomocník pro rozjezd v kopci (Auto Vehicle Hold), zabraňující couvnutí vozidla při rozjezdu v prudkém svahu. U vozů v provedení DIT se s ohledem na ještě lepší brzdné schopnosti doplňují větší 17" kotouče s odvětráváním vpředu, resp. 16" kotouče s odvětráváním na zadní nápravě.

Vše na svém místě.

SUBARU Forester

Pasivní bezpečnost, aby následky nehody nebyly tak závažné.
Forester chrání své cestující díky mnoha pokrokovým systémům a prvkům výbavy. Vyvažuje zde vysokou tuhost s řízenou deformací v klíčových oblastech kvůli lepšímu rozložení nárazových sil v případě kolize. K přímé ochraně cestujících slouží systematicky rozmístěné airbagy, přední sedadla s konstrukcí zamezující poranění krční páteře, bezpečnostní pedály a tříbodové bezpečnostní pásy.

SUBARU Forester

Prstencové výztuže karoserie

Prstencové výztuže karoserie zvyšují odolnost kabiny v oblasti střechy, dveří, sloupků a podlahy. Díky konstrukci využívající strategicky rozmístěné vysokopevnostní materiály je nárazová energie v případě nehody odvedena mimo prostor pro cestující. Přestože je rám celkově pevnější a vykazuje vyšší torzní tuhost, zůstává i nadále lehký.

SUBARU Forester

5-ti hvězdičkové hodnocení Euro NCAP

Subaru Forester v nejnovějších bezpečnostních a nárazových testech, prováděných společností Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) získal plný počet pěti hvězd.

SUBARU Forester

Speciálně rozvržená kabina pro zvýšení ochrany.

Pokud jde o otázky bezpečnosti, všechny vozy Subaru překonávají běžně používané postupy. Motor SUBARU BOXER s převodovkou využívá speciální konstrukci zabraňující jeho proniknutí do prostoru kabiny s ohledem na lepší ochranu všech cestujících.

SUBARU Forester

Sedadla, bezpečnostní pásy a airbagy SRS

Standardní součástí výbavy každého Foresteru jsou čelní airbagy SRS, doplněné o přední boční airbagy, hlavové záclonové airbagy SRS a kolenní airbag SRS. Výškově nastavitelné bezpečnostní pásy pro přední cestující jsou vybaveny předpínači k bezpečnému přidržení pasažérů v případě nehody, stejně tak jako omezovači zátěže, které zabraňují nadměrnému působení sil v oblasti hrudníku. Na maximální bezpečnost cestujících je pamatováno i v případě nárazu do vozidla zezadu. Přední sedadla jsou vybavena tuhým rámem a pevnými opěrkami hlavy. Upevnění vnitřních pružin sedadel je řešeno s ohledem na pohlcování nárazové energie. Kombinace všech opatření napomáhá snížit případné riziko poranění krční páteře.

SUBARU Forester

Ochrana chodců

Závažnost zranění chodců v případě nehody zmírňuje tlumicí prostor v přední části vozu. Schopnost pohlcovat energii nárazu má i přední nárazník a speciálně navržená oblast kolem stěračů čelního skla. S ohledem na ochranu v oblasti hlavy byla vpředu navíc použita dělená konstrukce.

EyeSight
Špičková technologie SUBARU na podporu řízení.

SUBARU Forester

V Subaru věříme v tzv. KOMPLEXNÍ BEZPEČNOST, jejíž důležitou součástí jsou přednárazové bezpečnostní systémy s hlavním cílem zajistit, aby k nehodám vůbec nedocházelo. Proto jsme vytvořili špičkový systém Subaru EyeSight na podporu řízení. Systém je vybaven dvojicí kamer a podobně jako druhý pár očí sleduje vozovku před automobilem. Snímá barevný prostorový obraz a zajišťuje špičkové rozpoznávání obrazu, téměř stejně dobře jako lidské oči.
Pomocí obrazu z obou kamer pak systém přesně určuje tvar, rychlost a vzdálenost jednotlivých objektů - rozezná nejen jiná vozidla, ale i motocykly, jízdní kola a chodce. Zjistí-li potenciální nebezpečí, varuje řidiče a podle potřeby začne i brzdit, aby napomohl vyhnout se nehodě. Systém EyeSight zvyšuje celkovou bezpečnost, částečně ulehčuje práci řidiči a obecně přispívá k vyššímu pocitu bezpečí na palubě Forestera.

KONTAKTUJTE NÁS

ANO, souhlasím se zpracováním osobních údajů
NE, nesouhlasím se zpracováním osobních údajů Souhlas se zpracováním osobních údajů
I. Uděluji tímto souhlas se zpracováním osobních údajů. Společnosti Emil Frey ČR, s.r.o. (Správce) tedy bude oprávněn využívat osobní údaje k rozesílání nabídek, akcí, soutěží a jiných obchodních sdělení firmy Emil Frey pro značky Subaru, Kia, Suzuki, Toyota, Lexus po dobu 10let.
II. Uděluji tímto souhlas se zpracováním osobních údajů (jména, adresy, e-mailu a tel. čísla) ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších právních předpisů, a současně ve smyslu Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen "obecné nařízení o ochraně osobních údajů"), které nabývá účinnosti dnem 25. 5. 2018 společnosti Emil Frey ČR, s.r.o., se sídlem Pekařská 638/5, IČO: 45805270, zapsané v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v [Praze], oddíl C, vložka 11870 jakožto správci (dále jen "Správce") a dalším třetím osobám určeným správcem jakožto zpracovatelům (zejména členům distribuční sítě správce) pro účel stanovený dále.
Účelem zpracování osobních údajů je jejich využití pro další obchodní a marketingovou činnost (obchodní nabídky, nabídky akce, soutěže), zejména pak pro průzkum trhu, statistické účely, sledování údajů o prodeji, poskytování poprodejních služeb a šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
Osobní údaje budou zpracovány po dobu 10 let ode dne udělení souhlasu.
Potvrzuji, že jsem byl informován o tom, že dochází k automatizovanému rozhodování, včetně profilování.
Se všemi vyplněnými částmi tohoto formuláře jsem byl/a seznámen/a, všechny údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně, s výše uvedeným zpracováním uděluji svůj výslovný souhlas. zaškrtnutím políčka.
Odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů
SUBARU EMIL FREY: Subaru, Subaru Impreza, Subaru Outback, Subaru Legacy, Subaru Forester, Subaru XV, Subaru WRX STI, Subaru BRZ

Emil Frey Stodůlky
Pekařská 638/5
155 00 Praha 5
255 720 111

Emil Frey Černý Most
Skorkovská 1585
198 00 Praha 14
281 000 511


Copyright ©2015, Emil Frey ČR
Created by UpFront