SUBARU FORESTER
Technologie

Pohon všech 4 kol SYMMETRICAL ALLWHEEL DRIVE (AWD)

SUBARU Forester

Kontrola znamená jistotu a stabilita přináší agilitu, která vás v případě Foresteru 2015 nadchne. Vozy Subaru jsou zárukou inspirující jistoty za volantem, a to díky přirozeně stabilní konstrukci pohonu Symmetrical AWD, jejíž součástí je i skvěle vyvážený motor SUBARU BOXER. Soustava pohonu vždy přenáší výkon na všechna čtyři kola, a zajišťuje tak lepší kontrolu na všech površích i za nepříznivých podmínek. Hlavní komponenty jsou uspořádány podélně, což napomáhá k výtečnému stranovému vyvážení i vysoké přesnosti při ovládání vozidla. Nízké těžiště je zase zdrojem mimořádně zábavné jízdy se skvělou odezvou. Výsledkem jedinečných vlastností soustavy pohonu Symmetrical AWD je příkladná ovladatelnost a schopnost vyhnout se každému nebezpečí.

MOTOR SUBARU BOXER

SUBARU Forester

Jen velmi málo vozů SUV jezdí s takovou jistotou a příkladnou odezvou jako Forester, přičemž hlavní důvod najdeme pod kapotou - motor SUBARU BOXER. Díky unikátní konstrukci jsou válce umístěny po obou stranách klikového hřídele v úhlu 180 stupňů proti sobě, a tak je profil nižší a plošší než u motorů odlišné konstrukce. Motor (a tedy i celý vůz) má tak nižší těžiště, což přispívá k lepšímu pocitu rovnováhy. Protiběžný chod pístů kromě toho znamená, že pohybové síly přirozeným způsobem působí proti sobě, a tak se eliminuje převážná část vibrací.

LINEARTRONIC + ACTIVE TORQUE SPLIT AWD.

SUBARU Forester

Forester s bezestupňovou převodovkou Lineartronic nastoluje inspirující měřítka v otázkách odezvy a hospodárnosti. Tato jedinečná převodovka významně snižuje spotřebu tím, že udržuje motor v optimálním pásmu otáček a nikdy nepřerušuje tažnou sílu, jako je tomu v případě ručního řazení. Nové páčky řazení pod volantem napomáhají k tomu, aby jízda byla vždy snadná, naprosto plynulá a agilní, s pocitem lepší vazby s motorem SUBARU BOXER. Převodovka Lineartronic v provedeních 2.0D a 2.0XT přenáší vyšší točivý moment, nyní díky utlumení mechanického hluku tišeji v zájmu hladší a pohodové jízdy. Bezestupňové řazení i řazení s virtuálními převodovými stupni znamená jistý přenos výkonu během akcelerace. Převodovka Lineartronic je rovněž podélně spřažena se systémem aktivního rozdělování točivého momentu pohonu AWD, jenž reaguje na aktuální záběrové schopnosti neustálým přerozdělováním hnacího momentu mezi přední a zadní nápravou.

KONTAKTUJTE NÁS

SUBARU EMIL FREY: Subaru, Subaru Impreza, Subaru Outback, Subaru Legacy, Subaru Forester, Subaru XV, Subaru WRX STI, Subaru BRZ

Emil Frey Stodůlky
Pekařská 638/5
155 00 Praha 5
255 720 111

Emil Frey Černý Most
Skorkovská 1585
198 00 Praha 14
281 000 511


Copyright ©2015, Emil Frey ČR
Created by UpFront