SUBARU IMPREZA
Bezpečnost

SUBARU IMPREZA

Paket vyspělých bezpečnostních systémů: Systém Subaru pro detekci vozidel vzadu (SRVD)

Senzory umístěné kolem automobilu upozorní na jiné vozy v mrtvých úhlech a zajistí tak bezpečnější přejíždění do vedlejšího jízdního pruhu. Systém vás také dokáže varovat před rizikem srážky při couvání do rušné ulice.

SUBARU IMPREZA

Paket vyspělých bezpečnostních systémů: Asistent dálkových světel (HBA)

Asistent dálkových světel zlepšuje viditelnost a bezpečnost při jízdě v noci tím, že automaticky přepíná mezi dálkovými a potkávacími světly v závislosti na jízdních podmínkách.

SUBARU IMPREZA

Výhled z vozu

Konstrukční změny zlepšily pozorovací úhly řidiče, takže se zdokonalil výhled nejen vpřed, ale také dozadu.

SUBARU IMPREZA

Stabilizační systém & Vektorové řízení dynamiky

Jakmile se vůz dostane na limit přilnavosti pneumatik, systém aktivního rozdělování točivého momentu, řídicí jednotka motoru a brzdová soustava provedou taková opatření, aby udržela vůz ve zvolené stopě. Pomocí vektorového řízení dynamiky se prostřednictvím brzdové soustavy dodá více hnací síly na vnější kola, což zlepšuje ovladatelnost vozu a jeho reakce na pohyby volantu.

SUBARU IMPREZA

Předcházení vzniku krizových situací

Díky nové globální platformě Subaru (SGP) s níže položeným těžištěm, přepracovaným podvozkem a zvýšenou tuhostí karoserie reaguje nová Impreza na vyhýbací manévry bezprostředněji a přispívá tak k eliminaci krizových situací.

SUBARU IMPREZA

Speciálně rozvržená kabina pro zvýšení ochrany

Díky nové globální platformě Subaru (SGP) s níže položeným těžištěm jsou motor i převodovka zkonstruovány tak, aby v případě nárazu nepronikly do prostoru pro cestující.

SUBARU IMPREZA

Prstencové výztuže karoserie

Prstencové výztuhy karoserie z vysokopevnostní oceli byly přepracovány tak, aby pohltily větší množství energie při všech typech nárazů.

SUBARU IMPREZA

Airbagy zádržného systému

Přední airbagy, přední boční airbagy, hlavové airbagy a kolenní airbag jsou standardní výbavou všech verzí nové Imprezy. Všichni cestující jsou díky tomu v případě nehody mnohem lépe chráněni.

SUBARU IMPREZA

Bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači tahu

Bezpečnostní pásy na předních sedadlech jsou vybaveny předpínači a omezovači tahu. V případě nehody zajistí pevné uchycení pásu v pánevní oblasti a současně omezí tlak v horní části těla. Tím snižují riziko zranění.

SUBARU IMPREZA

Adaptivní tempomat

Technologie EyeSight* nekončí tím, že pouze udržuje rychlost jako tradiční tempomat. Když rozpozná vozidlo jedoucí vpředu, adaptivní tempomat přizpůsobí rychlost, aby se udržovala nastavená vzdálenost od vpředu jedoucího auta (systém monitoruje odstup a vzájemný rozdíl v rychlostech). EyeSight přizpůsobuje výkon motoru, řazení a brzdění, aby vaše rychlost odpovídala dopravě, v rozmezí cca od 0 do 180 km/h. Adaptivní tempomat byl koncipován především pro použití na dálnicích a rychlostních komunikacích. Umí rozpoznat vpředu jedoucí vůz i jeho brzdová světla a následně za vás udržovat správné tempo při popojíždění v kolonách s ohledem na maximální pohodlí na cestách.

SUBARU IMPREZA

Funkce upozorňování na kličkování v jízdním pruhu a funkce hlídání jízdních pruhů

Pokud vás zmůže únava a začnete nezvykle "šněrovat" silnici či vyjíždět ze svého jízdního pruhu, funkce varující před kličkováním v jízdním pruhu (LSW - Lane Sway Warning) vás upozorní akusticky i blikající kontrolkou. Systém funguje při rychlostech cca od 60 km/h. Jedete-li rychleji než asi 50 km/h a nechtěně sjedete až k dělicí čáře daného jízdního pruhu a chystáte se pruh opustit bez znamení o změně směru jízdy, funkce hlídání jízdních pruhů (LDW - Lane Departure Warning) se vám připomene akusticky i pomocí blikající kontrolky dříve, než z pruhu vyjedete.

SUBARU IMPREZA

Upozornění na rozjezd vozidla vpředu

Pokud právě stojíte a systém EyeSight rozpozná, že se kolona opět začala hýbat, funkce upozornění na rozjezd vozidla vpředu (LVSA) dá řidiči pomocí akustického signálu a blikající kontrolky vědět, že nastal čas reagovat.

SUBARU IMPREZA

Systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu (LKA)

Systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu byl koncipován především pro použití na dálnicích, rychlostních silnicích a podobných komunikacích. Pomocí dvojice kamer sleduje vodorovné značení na vozovce a dokáže rozpoznat, když vůz začne vyjíždět z daného jízdního pruhu. Za rychlostí přibližně od 65 km/h pomáhá zasahovat do řízení, aby v zájmu bezpečnosti jízdy napomohl zabránit nechtěnému opuštění jízdního pruhu.

SUBARU IMPREZA

Systém přednárazového brzdění

Pokud systém přednárazového brzdění rozpozná hrozící střet s vozidlem nebo jinou překážkou vpředu, dokáže na tuto skutečnost řidiče upozornit, a to akusticky i pomocí kontrolky na přístrojovém panelu. Pokud řidič nereaguje a nedělá nic pro to, aby se střetu vyhnul, systém může automaticky začít brzdit s cílem omezit nárazovou sílu, případně se nehodě zcela vyhnout. Pokud řidič reaguje vyhýbacím manévrem ve snaze se střetu vyhnout, může se zapojit přednárazový brzdový asistent s cílem pomoci nehodě předejít.

SUBARU IMPREZA

Přednárazová regulace výkonu motoru

Pokud systém EyeSight detekuje překážku před vozidlem a vy zařadíte k rozjezdu vozidla vpřed namísto vzad, přednárazová regulace výkonu motoru reaguje pomocí několika krátkých zvukových znamení, rozbliká se kontrolka a přiškrtí výkon motoru, aby se zamezilo čelnímu střetu vozidla.

KONTAKTUJTE NÁS

SUBARU EMIL FREY: Subaru, Subaru Impreza, Subaru Outback, Subaru Legacy, Subaru Forester, Subaru XV, Subaru WRX STI, Subaru BRZ

Emil Frey Stodůlky
Pekařská 638/5
155 00 Praha 5
255 720 111

Emil Frey Černý Most
Skorkovská 1585
198 00 Praha 14
281 000 511


Copyright ©2015, Emil Frey ČR
Created by UpFront