SUBARU LEVORG
Bezpečnost

SUBARU LEVORG

Stabilizační systém VDC

Stabilizační systém VDC pomocí řady senzorů nepřetržitě sleduje a vyhodnocuje, zda vůz pokračuje ve správném směru dle pokynů řidiče. Pokud se vůz blíží k mezím stability, upraví se rozdělení točivého momentu systému AWD, výkon motoru a brzdná síla na každém z kol tak, aby vůz neztratil požadovaný směr.

SUBARU LEVORG

Paket pokročilé bezpečnosti

Tzv. “paket pokročilé bezpečnosti” se zaměřuje na bezpečnost a optimální výhled; jeho součástí jsou nové prvky pokrokové výbavy – asistent dálkových světel (HBA) a systém Subaru pro detekci vozidel vzadu (SRVD, Subaru Rear Vehicle Detection). Systém HBA automaticky přepíná potkávací a dálková světla podle aktuálních jízdních podmínek, jako je rychlost jízdy nebo přítomnost vozidel jedoucích v protisměru, čímž zlepšuje parametry viditelnosti nejen pro řidiče, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu. Systém SRVD za pomoci senzorů kolem vozidla upozorňuje na jiné automobily nacházející se ve slepém úhlu vzadu, čímž přispívá k bezpečnějšímu přejíždění z pruhu do pruhu. Dokáže také řidiče upozornit na nebezpečí kolize při couvání do ulice, kde projíždějí další automobily.

SUBARU LEVORG

Brzdy

Kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech jsou vzadu osazeny lehkými hliníkovými třmeny k citlivému dávkování brzdné síly. Součástí systému ABS je funkce elektronického rozdělování brzdné síly, aby byl tlak vyvíjený brzdami optimálně rozdělen mezi nápravy podle zatížení vozidla. S ohledem na předvídatelný a kontrolovatelný brzdný účinek v nouzových situacích pak Levorg používá i brzdový asistent a systém překlenutí brzd.

SUBARU LEVORG

Airbagy SRS

V případě nehody chrání cestující celý arzenál standardně dodávaných prvků bezpečnostní výbavy, jako jsou čelní airbagy SRS*, boční airbagy pro přední cestující, hlavové záclonové airbagy SRS* a kolenní airbag SRS*. Výškově nastavitelné bezpečnostní pásy pro přední cestující jsou vybaveny předpínači k bezpečnému přidržení pasažérů v případě nehody, stejně tak jako omezovači zátěže, které zabraňují nadměrnému působení sil v oblasti hrudníku. Na maximální bezpečnost cestujících je pamatováno i v případě nárazu do vozidla zezadu. Přední sedadla jsou vybavena tuhým rámem a pevnými opěrkami hlavy. Upevnění vnitřních pružin sedadel je řešeno s ohledem na optimální pohlcování nárazové energie. Kombinace všech opatření napomáhá snížit případné riziko poranění krční páteře.

SUBARU LEVORG

Prstencové výztuže karoserie

Konstrukce karoserie Levorgu s prstencovými výztužemi funguje z pohledu cestujících jako brnění. Je to ochranný bezpečnostní plášť vestavěný do střechy, dveří, sloupků a podlahy vozidla. Díky konstrukci využívající strategicky rozmístěné vysokopevnostní materiály je nárazová energie v případě nehody odvedena mimo prostor pro cestující. Přestože je rám celkově pevnější a vykazuje vyšší torzní tuhost, zůstává i nadále lehký.

SUBARU LEVORG

Speciálně rozvržená kabina pro zvýšení ochrany

Pokud jde o otázky bezpečnosti, všechny vozy Subaru překonávají běžně používané postupy, a výjimkou není ani Levorg. K dosažení mimořádných bezpečnostních parametrů je nutné opustit konvenční způsob myšlení. Konstrukce karoserie a podvozku modelu Levorg proto v případě čelní kolize napomáhá k bezpečnému zasunutí motoru SUBARU BOXER společně s převodovkou pod vozidlo, aniž by byl narušen životní prostor pro cestující. To je příklad dalšího řešení, které majiteli Levorgu dodává tak ceněný pocit bezpečí.

KONTAKTUJTE NÁS

ANO, souhlasím se zpracováním osobních údajů
NE, nesouhlasím se zpracováním osobních údajů Souhlas se zpracováním osobních údajů
I. Uděluji tímto souhlas se zpracováním osobních údajů. Společnosti Emil Frey ČR, s.r.o. (Správce) tedy bude oprávněn využívat osobní údaje k rozesílání nabídek, akcí, soutěží a jiných obchodních sdělení firmy Emil Frey pro značky Subaru, Kia, Suzuki, Toyota, Lexus po dobu 10let.
II. Uděluji tímto souhlas se zpracováním osobních údajů (jména, adresy, e-mailu a tel. čísla) ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších právních předpisů, a současně ve smyslu Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen "obecné nařízení o ochraně osobních údajů"), které nabývá účinnosti dnem 25. 5. 2018 společnosti Emil Frey ČR, s.r.o., se sídlem Pekařská 638/5, IČO: 45805270, zapsané v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v [Praze], oddíl C, vložka 11870 jakožto správci (dále jen "Správce") a dalším třetím osobám určeným správcem jakožto zpracovatelům (zejména členům distribuční sítě správce) pro účel stanovený dále.
Účelem zpracování osobních údajů je jejich využití pro další obchodní a marketingovou činnost (obchodní nabídky, nabídky akce, soutěže), zejména pak pro průzkum trhu, statistické účely, sledování údajů o prodeji, poskytování poprodejních služeb a šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
Osobní údaje budou zpracovány po dobu 10 let ode dne udělení souhlasu.
Potvrzuji, že jsem byl informován o tom, že dochází k automatizovanému rozhodování, včetně profilování.
Se všemi vyplněnými částmi tohoto formuláře jsem byl/a seznámen/a, všechny údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně, s výše uvedeným zpracováním uděluji svůj výslovný souhlas. zaškrtnutím políčka.
Odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů
SUBARU EMIL FREY: Subaru, Subaru Impreza, Subaru Outback, Subaru Legacy, Subaru Forester, Subaru XV, Subaru WRX STI, Subaru BRZ

Emil Frey Stodůlky
Pekařská 638/5
155 00 Praha 5
255 720 111

Emil Frey Černý Most
Skorkovská 1585
198 00 Praha 14
281 000 511


Copyright ©2015, Emil Frey ČR
Created by UpFront