SUBARU OUTBACK
bezpečnost

Připraven se vyhnout.

V Subaru jsme toho názoru, že nejlepší nehody jsou takové, ke kterým nikdy nedojde. Proto jsme zcela nový Outback vybavili systémem pohonu Symmetrical AWD, abychom zajistili mimořádnou kontrolu nad vozidlem prakticky za jakéhokoli počasí, a motorem SUBARU BOXER ke zvýšení stability díky nižšímu těžišti vozu. Stabilizační systém VDC společně s velkoryse dimenzovanými brzdami zase dává Outbacku sportovní reflexy, aby byl hbitější v situacích, kdy je zapotřebí se nebezpečí bleskově vyhnout.

SUBARU Outback

Lepší výhled z vozu

Rám jsme upravili tak, abyste měli lepší výhled z vozu a mrtvé úhly se omezily na minimum. Rovněž jsme použili malá boční okénka u předního A-sloupku a vnější zpětná zrcátka na panelech předních dveří, abychom zredukovali přední mrtvý úhel a zlepšili výhled z vozu směrem vpřed.

SUBARU Outback

Stabilizační systém (VDC)

Stabilizační systém VDC pomocí celé řady senzorů nepřetržitě sleduje a vyhodnocuje, zda vůz pokračuje ve správném směru dle pokynů řidiče. Dojde-li k prokluzu některého z kol nebo vůz ve vysoké rychlosti opustí očekávanou trajektorii jízdy, upraví se rozdělení točivého momentu systému AWD, výkon motoru a brzdná síla na každém z kol tak, aby vůz neztratil požadovaný směr.

SUBARU Outback

Aktivní směrování točivého momentu

Funkce aktivního směrování točivého momentu při průjezdu zatáčkou přibrzďuje příslušné kolo a přivádí nižší hnací moment na vnitřní kola a naopak vyšší moment na kola vnější. Výsledkem je lepší ovladatelnost vozidla a přesnější průjezd ostrými zatáčkami. Ve spojení se stabilizačním systémem VDC pak tato funkce napomáhá vyhnout se rizikovým situacím a zajistit uklidňující pocit bezpečí za volantem.

Zaostřeno na bezpečnost.

SUBARU Outback

Outback respektuje, jak cenný náklad veze, a proto dělá vše pro to, aby vás i vaše spolucestující ochránil pomocí kvalitních bezpečnostních systémů, kam patří mj. sedm airbagů SRS*, prstencové výztuže karoserie nebo speciálně rozvržená kabina pro zvýšení ochrany. Život nikdy není bez rizika, ale maximálně usilujeme o to, aby Outback spolehlivě ochránil to nejcennější.

Ochrana na prvním místě.

Outback byl navržen tak, aby ochránil řidiče, spolucestující i chodce, protože dobře víme, že potěšení z jízdy začíná u pocitu bezpečí. Právě tím se řídíme při navrhování vozů Subaru. Naše modely navíc používají speciální konstrukci k pohlcení nárazové energie a tlumení nárazu, abychom v případě nehody ochránili i chodce.

SUBARU Outback

Pětihvězdičkové ohodnocení v nárazových testech Euro NCAP

Zcela nový Outback získal maximální pětihvězdičkové ohodnocení v posledním kole bezpečnostních testů organizace Euro NCAP (zkr. European New Car Assessment Program).

SUBARU Outback

Prstencové výztuže karoserie

Prstencové výztuže karoserie zvyšují odolnost kabiny od střechy přes dveře a sloupky až po podlahu. Díky této konstrukci je nárazová energie v případě nehody odvedena mimo prostor pro cestující. Konstrukce zároveň přispívá k odlehčení a zpevnění podvozku, a tím samozřejmě i k vyšší míře ochrany

SUBARU Outback

Speciálně rozvržená kabina pro zvýšení ochrany

Pokud jde o otázky bezpečnosti, všechny vozy Subaru překonávají běžně používané postupy. Motor SUBARU BOXER s převodovkou využívá speciální konstrukci zabraňující jeho proniknutí do prostoru kabiny s ohledem na lepší ochranu všech cestujících.

SUBARU Outback

Sedadla, bezpečnostní pásy a airbagy SRS

Standardní součástí výbavy každého Outbacku jsou čelní airbagy SRS*, doplněné o přední boční a hlavové záclonové airbagy SRS* i kolenní airbag SRS*. Výškově nastavitelné bezpečnostní pásy pro přední cestující jsou vybaveny předpínači k bezpečnému přidržení pasažérů v případě nehody a omezovači zátěže, které zabraňují nadměrnému působení sil v oblasti hrudníku.

KONTAKTUJTE NÁS

SUBARU EMIL FREY: Subaru, Subaru Impreza, Subaru Outback, Subaru Legacy, Subaru Forester, Subaru XV, Subaru WRX STI, Subaru BRZ

Emil Frey Stodůlky
Pekařská 638/5
155 00 Praha 5
255 720 111

Emil Frey Černý Most
Skorkovská 1585
198 00 Praha 14
281 000 511


Copyright ©2015, Emil Frey ČR
Created by UpFront