SUBARU OUTBACK
Technologie

Symetrický pohon všech kol: symmetrical AWD

SUBARU Outback

Kontrola znamená jistotu a stabilita přináší agilitu, která vás u zcela nového Outbacku nadchne. Vozy Subaru jsou obdařeny inspirující jistotou za volantem, a to díky přirozeně stabilní konstrukci pohonu Symmetrical AWD, jejíž součástí je i skvěle vyvážený motor SUBARU BOXER. Soustava pohonu vždy přenáší výkon na všechna čtyři kola, a zajišťuje tak lepší kontrolu na všech vozovkách i za nepříznivých podmínek. Hlavní komponenty jsou uspořádány podélně, což napomáhá k výtečnému stranovému vyvážení i vysoké přesnosti při ovládání vozidla. Nízké těžiště je zase zdrojem mimořádně zábavné jízdy se skvělou odezvou. Výsledkem jedinečných předností soustavy pohonu Symmetrical AWD je unikátní ovladatelnost a schopnost vyhnout se každému nebezpečí.

MOTOR SUBARU BOXER

SUBARU Outback

Existuje jen velmi málo vozů nabízejících stejnou míru sebevědomí a jistoty jako Outback - asi vás proto nepřekvapí, jak jedinečná koncepce za těmito vlastnostmi stojí. Díky unikátní konstrukci motoru SUBARU BOXER jsou válce umístěny po obou stranách klikového hřídele v úhlu 180 stupňů proti sobě. Profil je tak nižší a plošší než u motorů odlišné konstrukce. Motor (a tedy i celý vůz) má tak nižší těžiště, což přispívá k lepšímu pocitu rovnováhy. Protiběžný chod pístů kromě toho znamená, že pohybové síly přirozeným způsobem působí proti sobě, a tak se eliminuje převážná část vibrací.

Lineartronic

SUBARU Outback Hospodárná bezestupňová převodovka Lineartronic byla optimálně sladěna s motorem SUBARU BOXER a pohonem Symmetrical AWD tak, aby pohonnou jednotku udržovala v optimálním výkonovém pásmu a nový Outback dosahoval v dané třídě rekordně nízké spotřeby paliva 6,1 l/100 km (Diesel Lineartronic). Nové páčky řazení pod volantem ve spojení s pohonem 2.0D i 2.5i napomáhají k tomu, aby byla jízda vždy lehká, hladká a agilní. Převodovka Lineartronic v kombinaci s agregátem 2.0D přenáší vyšší točivý moment, nyní navíc tišeji díky utlumení mechanického hluku v zájmu hladší a pohodové jízdy. Páčky ručního řazení umožňují režim jízdy s diskrétními převodovými stupni, nyní s takovým odladěním, aby řazení reagovalo na aktuální rychlost jízdy a otáčky motoru. Řidič tak může při akceleraci vnímat okamžik přeřazení, čímž se zároveň posiluje žádoucí propojení mezi řidičem a jeho vozem.

Nic, co by vás mohlo zastavit.
Díky všestranným schopnostem Outbacku vás hned tak něco nezastaví. Pohon Symmetrical AWD je zárukou výtečného záběru ve sněhu, dešti nebo na špatných cestách; nyní díky funkci X-MODE s pomocníkem pro sjíždění svahů (Hill Descent Control) je Outback ještě schopnější v prudkých kopcích a náročnějším terénu.

Do akce. S radostí.
Ve svých plánech se již neomezujte. Zcela nový Outback vám pomůže zdolat prakticky jakoukoli cestu, na kterou byste se rádi vydali - a díky zdokonalenému motoru SUBARU BOXER s parametry spotřeby paliva na vrcholu třídy vás doveze mnohem dále, než byste možná čekali. Společníkovi robustního vzhledu i konstrukce rozhodně nechybí schopnosti k tomu, aby zdolal i dříve neprobádané cesty, anebo je rovnou pro vás vyšlapal.

Chopte se volantu. A podmaňte si každou vozovku.
Konstruktéři věnovali nemalou pozornost co nejlepšímu kontaktu řidiče s vozovkou. Díky pohonu Symmetrical AWD s vylepšeným podvozkem a řízením je Outback mrštnější a chlubí se pohotovějšími reakcemi, ale současně nabídne i hladkou kultivovanou jízdu a skvělou ovladatelnost.

KONTAKTUJTE NÁS

SUBARU EMIL FREY: Subaru, Subaru Impreza, Subaru Outback, Subaru Legacy, Subaru Forester, Subaru XV, Subaru WRX STI, Subaru BRZ

Emil Frey Stodůlky
Pekařská 638/5
155 00 Praha 5
255 720 111

Emil Frey Černý Most
Skorkovská 1585
198 00 Praha 14
281 000 511


Copyright ©2015, Emil Frey ČR
Created by UpFront